EGEBİL OKULLARI GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

20 Ocak 2018, Cumartesi
HABER FOTOĞRAFLARI

2018-2019 Dönemi’nde eğitim hayatına girecek olan EGEBİL Okulları’nın lansmanında sunum yapan Üniversitesi Güçlendirme Vakfı CEO’su Faruk Tatar, “Biz Kocaeli’ye ezber bozmaya geldik” dedi

2017-2018 Yılı Eğitim Öğretim Dönemi’nde Başiskele’de kurulan bin 400 öğrenci kapasiteli Özel Kocaeli AK Koleji, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde EGEBİL Okulları adıyla eğitim hayatına devam edecek. Özkan Özer tarafından Barbaros Mahallesi Yunus Emre Caddesi No: 12/5 Başiskele adresinde kurulan Özel Kocaeli AK Koleji’nin adı, Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı ve Bilfen Şirketler Grubu’nun ortaklığında “EGEBİL Okulları” olarak değiştirildi. EGEBİL Okulları’nın lansmanı ise önceki akşam okulun konferans salonunda gerçekleşti. Lansmana İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ercüment Çiftçi, Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı CEO’su Faruk Tatar, Okul Kurucusu Özkan Özer, çok sayıda öğretmen ve veli katılım sağladı.

KOCAELİ’YE ROL MODEL GETİRİYORUZ

Lansmanda sunum yapan Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı CEO’su Faruk Tatar, “Hikayemiz bundan 7 yıl önce başladı. Türkiye geleceğin meslekleri noktasında sondan 2’nci. Türkiye’de inanılmaz bir genç nüfus var. Ne eksik diye geçmişe baktık. A’dan Z’ye yeni dünyanın okul tasarımını tasarlayıp bu yola çıktık. Dün Türkiye’de güzide eğitim kurumlarımız vardı, hala var. Kocaeli’nin sanatına, sporuna, ekonomisine, iş dünyasına yön vermek istiyorsak bunun yolu kaliteli eğitimden geçmeye başlamıştı. Bir tarafımızda EGE Üniversitesi, bir tarafımızda Bilfen Şirketler Grubu vardı. EGEBİL Okulları olarak eğitim hayatına giriş yapmaya karar verdik” şeklinde konuştu.

LİDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Devamında Tatar, “Bu ülke bizim. Birilerinin çıkıp Kral Çıplak demesi gerekiyordu. Bugün ülkemizde 500-600 bine yakın Suriyeli çocuk var. Çok güzel İngilizce konuşuyorlar. Demek ki biz bir yerde yanlış yapıyoruz. Veliler, çocuklarıyla haftasonu tek bir yerde vakit geçirmeye başladı, AVM’lerde. Bizim haftasonu programlarımız da var. Biz öğrenciyi lokalden alırız okulun ortasına taşırız, sonra Türkiye’nin ortasına taşırız. Bizde Okul Aile Birliği kavramı yok, veli konseylerimiz var. Cam fanusun içerisinde birey yetiştirmek istemiyoruz. Bizim bir liderimiz var, olmazsa olmazımız Mustafa Kemal Atatürk. Şimdi Kocaeli’deyiz. Biz Kocaeli’de ezber bozmaya geldik” ifadelerine yer verdi.

BİZİM UFKUMUZ HEP MEB’DİR

Ardından Bilfen Yayıncılık Genel Müdürü Burcu Yağcı, “Bizim yönümüz ufkumuz her zaman Milli Eğitim Bakanlığı’dır. Her saniye güncellenen ve gelişen tüm yayınları ulaştırmaya çalışıyoruz. Dünyanın 34’üncü öğrenme stilleri olan bir grubuz. Öğrenmenin tüm süreçleri adına hizmet ederiz. Bilgiyi sadece vermeyiz, uygulatırız. Öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Ege için biz de çok heyecanlıyız. Yeni okulumuz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

İNŞALLAH YURTDIŞINA KAÇMAZLAR

Ardından Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, “Aranızda veli olarak bulunmaktan gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Başiskele ilçemizde 29 özel okul bulunuyor. 12 ilçe içerisinde eğitimde birinciyiz. İnşallah burada okuyan yavrularımız Türkiye’de önemli yerlere gelirler. Yurtdışına kaçmazlar, beyin göçü yapmazlar. Yerli ve milli bir eğitim almış olurlar. Hayırlı uğurlu olsun diyor, saygılar sunuyorum” sözlerine yer verdi.