İZMİR'İN KURTULUŞUNA YAKIŞAN ANLAMLI AÇILIŞ

13 Eylül 2017, Çarşamba
HABER FOTOĞRAFLARI

Yeni nesil okulculuk eğitim anlayışla yola çıkan 2017 2018 eğitim öğretim döneminde 7 kampüs 21 okul ile hizmet verecek olan Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları, Narlıdere Kampüsünün açılış törenini İzmir'in kurtuluşunun 95. Yıl dönümünde gerçekleştirdi.

Açılış törenine Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar, Narlıdere Kampüsü Kurucuları Sezen Külahlı ve Ali Külahlı, Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları yönetim kurulu üyeleri ile Ege Üniversitesi senato üyeleri, öğretmenler, okul müdürleri, çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının ile başlayan açılış töreninde ilk konuşmayı Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları Narlıdere Kampüsü Kurucusu Sezen Külahlı yaptı. Konuşmasına 9 Eylül' ün İzmir için önemini anlatarak başlayan Külahlı, 2017-2018 eğitim öğretim dönemine güçlü akademik kadrosu ile birlikte hazır olduklarını ifade etti. Konuşmasına Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar'a teşekkürlerini ileterek devam eden Külahlı, yeni neslin okul anlayışını İzmir'de Narlıdere Kampüsünde yaşatacak olmaktan gurur duyduğu  dile getirdi. 

Açılış töreninde Sezen Külahlı’dan sonra konuşma yapan Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar; ‘’Bugün günlerden 1922 Hasan Tahsi’nin attığı ilk kurşun, Efelerin görkemli heyetini, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bize emanet ettiği güzel vatanımızın kurtuluş günlerinden bir tanesini daha anıyoruz. Bizler eğitimciler olarak 21. yy ‘ın dünya vatandaşlarını geleceğe tüm gücümüzle hazırlarken buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum ki emanetiniz emanetimizdir. Bugünler asla unutulmayacak. Bugünler gelecek nesillere taşınacak ve yaşayacak. Bu anlamlı günde Narlıdere kampüsümüzün açılış törenini yapmanın gururunu ve sevincini sizlerle paylaşıyorum. ‘’ diye konuştu. 

Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları Narlıdere Kampüsü öğrencilerinden oluşan koronun Atatürk Çocukları ve İzmir marşını seslendirdiği açılışı töreninde İzmir yöresi zeybek gösterisi de yer aldı. Son olarak protokol üyeleri ve öğrencilerle birlikte açılış kurdelesi kesilerek, davetlilere okul binası gezdirildi.